Sigmund Skomedal: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
lenkefiks
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Føyd til dugnadsinnsats i Flatebygd skianlegg.
Line 1: Line 1:
'''Sigmund Skomedal''' (fødd 23. januar 1942 på [[Skomedal]] i [[Bygland]]) var journalist i NRK. Han vaks opp på [[Evje]] og gjekk på [[Hornnes landsgymnas]]. Etter eit år i Seljord som vikarlærar begynte han på Kristiansand lærarskule. Då han var ferdig der, var han lærar på Åmli statsrealskule. Sidan hadde han ein periode som maskinseljar i Kvinesdal før han vart lærar i Lillesand. Midt på 1970-talet kom han til NRK Sørlandet og der vart han verande til han gjekk av med pensjon.  
'''Sigmund Skomedal''' (fødd 23. januar 1942 på [[Skomedal]] i [[Bygland]]) var journalist i NRK. Han vaks opp på [[Evje]] og gjekk på [[Hornnes landsgymnas]]. Etter eit år i Seljord som vikarlærar begynte han på Kristiansand lærarskule. Då han var ferdig der, var han lærar på Åmli statsrealskule. Sidan hadde han ein periode som maskinseljar i Kvinesdal før han vart lærar i Lillesand. Midt på 1970-talet kom han til NRK Sørlandet og der vart han verande til han gjekk av med pensjon. Skomedal var ein mykje aktiv dugnadsleiar og dugnadsarbeidar under utbygginga av [[Flatebygd skianlegg]] frå 1989 til 1997.


==Eksterne lenker==
==Eksterne lenker==

Versjonen frå 2. august 2014 kl. 10:42

Sigmund Skomedal (fødd 23. januar 1942 på Skomedal i Bygland) var journalist i NRK. Han vaks opp på Evje og gjekk på Hornnes landsgymnas. Etter eit år i Seljord som vikarlærar begynte han på Kristiansand lærarskule. Då han var ferdig der, var han lærar på Åmli statsrealskule. Sidan hadde han ein periode som maskinseljar i Kvinesdal før han vart lærar i Lillesand. Midt på 1970-talet kom han til NRK Sørlandet og der vart han verande til han gjekk av med pensjon. Skomedal var ein mykje aktiv dugnadsleiar og dugnadsarbeidar under utbygginga av Flatebygd skianlegg frå 1989 til 1997.

Eksterne lenker