Eikjåknodden: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
kart
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
fiksa kart
Line 9: Line 9:
#display_point:
#display_point:
58.6971, 7.7801
58.6971, 7.7801
|width=75%
| width=600
| height=900
}}
}}
==Eksterne lenker==
==Eksterne lenker==

Versjonen frå 23. februar 2012 kl. 17:49

Eikjåknodden er ei halvøy som ligg ved Fv 304 på vestsida av Byglandsfjorden om lag seks kilometer nord for Byglandsfjord sentrum. Halvøya stikk ut i fjorden sør for Sines – over fjorden litt sør for Grendi. Området er kupert. Byglandsfjorden ligg på om lag 200 moh, høgaste kollen er på 338,5 moh.

På Eikjåknodden er det planlagt å utvikle eit felt med 19 fritidsbustader. Planområdet Eikjåknodden er på ca. 90 dekar. Om lag halvparten av arealet er vatn og strandområde ved Byglandsfjorden. Det er regulert inn 19 parsellar for fritidsbusetnad med tilrettelagt infrastruktur for veg, vatn og straum, samt 3 parsellar til kombinert fritids- og turistføremål med servicetilbod som t.d. kiosk og overnatting. Planen omfattar også småbåtanlegg med gjestebrygge og tilrettelegging for d/s Bjoren, badeplass, strandpromenade og grønstruktur med friluftsområde på land og ute i fjorden.

Planforslaget vart lagt ut til offentleg ettersyn i februar 2012 med frist til å kome med merknader innan 12. april 2012.

Kart

Laster kart ...

Eksterne lenker