Road Runners

Frå Setesdalswiki
Versjonen frå 21. mai 2022 kl. 10:50 av Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag) (Bilde av Kevin Bratteli)
Hopp til navigering Hopp til søk
Hovedkvarteret til MC-klubben i Malmvegen på Verksmoen.

Road Runners MC er en motorsykkelklubb på Evje. Den ble etablert i 1982, og fikk kjøpe en tomt av kommunen på Verksmoen, nær Fennefossen. Her bygde klubbens medlemmer på dugnad klubbhuset, som stod ferdig i 1985. Senere er huset noe påbygd. Klubben fikk etter hvert et hundretalls medlemmer. I 2022 er medlemstallet om lag 69. Man jobber mye dugnad for å kunne realisere prosjekter i klubben. Helt fra starten har det vært en stor andel av jenter med egne sykler i klubben.

Klubbhuset

Kevin Bratteli, leder i Road Runners MC i jubileumsåret 2022.

Klubbhuset ble innviet i mars 1985, og er på 170 kvm. Det inneholder verksted, garderobe med dusj, lager, toaletter, kjøkken og en stor stue.

Arrangementer

Klubben er fast arrangør av EvjetreffetKilefjorden Camping i april. Treffet er arrangert i alle år unntatt «koronaårene» 2020 og 2021, i alt 38 ganger. I 2009 arrangerte klubben Norgestreffet 2009 i pinsehelga. Forrige arrangement av denne typen var Norgestreffet 1999.

40-årsjubileum

40-årsjubileet ble feiret med stor jubileumsfest på klubbhuset 18. juni 2022.

Styre 2022

Eksterne lenker

Bilder