Hopp til innhald

Tysdagssending Valle Radio 20110308: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
18.00 Kvarteret: innhaldet i kvarteret denne kvelden
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
lenker
Line 5: Line 5:
===18.00 Kvarteret===
===18.00 Kvarteret===
Etter intro tek vi ein telefon til Bergtun der [[Ronny Stavsholt]] er for å rapportere frå arrangementet på [[Kvinnedagen 2011]]. Det er smekkfullt i kveld, seld 40 billettar og så er det 10 arrangørar, til saman 50:
Etter intro tek vi ein telefon til Bergtun der [[Ronny Stavsholt]] er for å rapportere frå arrangementet på [[Kvinnedagen 2011]]. Det er smekkfullt i kveld, seld 40 billettar og så er det 10 arrangørar, til saman 50:
*Grete Fossen var den første representanten. Ho representerer Hasla og skal syne vårkolleksjonen Lotus.  
*[[Grete Fossen]] var den første representanten. Ho representerer [[Hasla]] og skal syne vårkolleksjonen Lotus.  
*Merete Austad driv firmaet mshop.no som skal selje dameklær. Dei startar i løpet av mars, men opnar butikken neste laurdag. Ho skal selje markeklær for jenter frå 20 til 40. Ho har ikkje drive med slikt før, så det er spennande å starte.
*[[Merete Austad]] driv firmaet mshop.no som skal selje dameklær. Dei startar i løpet av mars, men opnar butikken neste laurdag. Ho skal selje markeklær for jenter frå 20 til 40. Ho har ikkje drive med slikt før, så det er spennande å starte.
*Tina Høgevold driv Bleieboden.
*[[Tina Høgevold]] driv [[Bleieboden]].
*Randi Gåserud Myrum frå Setesdal Husflidsentral synest det er flott å støtte arrangementet.
*[[Randi Gåserud Myrum]] frå [[Setesdal Husflidsentral]] synest det er flott å støtte arrangementet, men dei stiller ikkje ut noko i kveld.
*I dei indre gemakkar fann han kokken Kristine Bjørgum. På menyen står det kylling denne kvelden. Heimebaka brød er også på menyen.  
*I dei indre gemakkar fann han kokken [[Kristine Bjørgum Førde]]. På menyen står det kylling denne kvelden. Heimebaka brød er også på menyen.  
*Knut Høgevold styrer med kaffe. Latte og cappuchino er mest populært.  
*[[Knut Høgevold]] styrer med kaffe. Latte og cappuchino er mest populært.  
*Lisbeth Dalquist Homme skal ha appellen denne kvelden, ho hadde vanskeleg for å finne parkeringsplass.
*[[Lisbeth Dalquist Homme]] skal ha appellen denne kvelden, ho hadde vanskeleg for å finne parkeringsplassså fullt var det utanfor.


Næringslivet i Valle har mange kvinner som står på for å skape noko.
Næringslivet i Valle har mange kvinner som står på for å skape noko.

Versjonen frå 8. mars 2011 kl. 19:30

Tysdagsprogram 8. mars 2011 viser programmet for tysdag 8. mars 2011 i Valle Radio. Harald Haugland var ansvarleg for sendinga.

Program

18.00 Kvarteret

Etter intro tek vi ein telefon til Bergtun der Ronny Stavsholt er for å rapportere frå arrangementet på Kvinnedagen 2011. Det er smekkfullt i kveld, seld 40 billettar og så er det 10 arrangørar, til saman 50:

  • Grete Fossen var den første representanten. Ho representerer Hasla og skal syne vårkolleksjonen Lotus.
  • Merete Austad driv firmaet mshop.no som skal selje dameklær. Dei startar i løpet av mars, men opnar butikken neste laurdag. Ho skal selje markeklær for jenter frå 20 til 40. Ho har ikkje drive med slikt før, så det er spennande å starte.
  • Tina Høgevold driv Bleieboden.
  • Randi Gåserud Myrum frå Setesdal Husflidsentral synest det er flott å støtte arrangementet, men dei stiller ikkje ut noko i kveld.
  • I dei indre gemakkar fann han kokken Kristine Bjørgum Førde. På menyen står det kylling denne kvelden. Heimebaka brød er også på menyen.
  • Knut Høgevold styrer med kaffe. Latte og cappuchino er mest populært.
  • Lisbeth Dalquist Homme skal ha appellen denne kvelden, ho hadde vanskeleg for å finne parkeringsplassså fullt var det utanfor.

Næringslivet i Valle har mange kvinner som står på for å skape noko.

18.20 Over ein open Bibel

Andakten i kveld er ved sokneprest Tom Martin Berntsen

18.35 Sangkveld

Kveldens gjest er Anny Brokke.

19.40 Møteplassen

Samtaleprogram med Paul Odeh, en kristen araber fra Israel som idag bor i Norge. Han er araber, og ikke palestiner understreker han. Da noen fant ut han var araber og ikke jøde, vasket de hendene etter å ha hilst på han. Hør flere historier om Paul Odeh fra Israel, og hans møte med Norge. Programmet er frå Norea Mediemisjon og programleiar er Ingve Gilje frå Nytt Liv Media i Stavanger.

20.15 Sørlandets Litteraturpris

20.30 Postludium

Niklos K. Besteland har funne musikk i høve Kvinnedagen.

21.00 Kyrkjebakken