Olav Grendstad: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Samtykke bilde
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Lagt til et par kategorier
Line 22: Line 22:
{{DEFAULTSORT:Grendstad, Olav}}
{{DEFAULTSORT:Grendstad, Olav}}
[[Kategori:Personer fra Kristiansand kommune]]
[[Kategori:Personer fra Kristiansand kommune]]
[[Kategori:Kunstnere]]
[[Kategori:Bedriftsledere]]
[[Kategori:Deltakere på Setesdalskonferansen 2011]]
[[Kategori:Deltakere på Setesdalskonferansen 2011]]
[[Kategori:Fødsler i 1965]]
[[Kategori:Fødsler i 1965]]

Versjonen frå 14. juni 2022 kl. 11:53

Olav Grendstad
Olav under åpningen av Stoga 21. juni 2021.
Født: 5. mai 1965 (60 år)

Olav Grendstad (født 5. mai 1965) er skuespiller og regissør innen revy og teater. Han er fra Kristiansand, men bor i dag i Bygland.

Olav har jobbet frilans siden 1995 og tar på seg små og store oppdrag som underholder og konferanseleder. Han er teatersjef og instruktør for Friteateret og Friteaterskolen, og har mange oppdrag lokalt på Agder innen regi, konferansiering, konferansestunt, barneteater osv. Med barneteateret Friteateret viste han forestillingen «De tre late herremenn».

Han jobbet lenge med å dokumentere den tidligere fylkesgrensen mellom Aust-Agder og Vest-Agder, og fulgte den fra fjellet til havet. Rapport fra dette arbeidet finnes på en blogg han skriver om prosjektet. Olav Grendstad kommer gjerne rundt med sitt fylkesgrenseforedrag, som han tidligere med suksess har holdt for bl.a. Vest-Agder fylkesting, fellesmøte for formannskapene i Kristiansand og Arendal og «Lokale kartdager».

Som regissør har Olav Grendstad hatt oppdrag for blant andre Hovdenrevyen -99, -04, -07, -09 og -10, Bygland Dramatiske Selskaps revy -02, Høvågrevyen, Birkelandsrevyen og Øvrebørevyen. 5. mai 2011 deltok han på Setesdalskonferansen 2011.

I 2020/2021 flyttet Olav til Bygland. Han åpnet kulturkafeen Stoga ByglandPrestneset 21. juni 2021 sammen med Harde Johannessen og datteren Sofie Grendstad Takvam. Han driver også nettstedet Egden sammen med Åsmund Åmdal.

Kilder

Eksterne lenker