Nils Gjermund Østerhus: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
bilde
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Lagt til oppl om navnet på garden NGØ bur
Line 1: Line 1:
[[Fil:Nils Gjermund Østerhus.jpg|thumb|Nils Gjermund Østerhus]]
[[Fil:Nils Gjermund Østerhus.jpg|thumb|Nils Gjermund Østerhus]]
'''Nils Gjermund Østerhus''' (fødd 1958) er i bonde i [[Flatebygd]]. I tillegg er han engasjert av aetat i arbeid med attføring gjennom [[Setpro]]. Han gjekk landbruksskule i Søgne i 1978-79 og dreiv så garden samstundes som han arbeidde 6-7 år i [[Lie-gruva]]. Han bygde ut garden og dreiv den fram til inntektene i landbruket tok til å stupe i 1996-97. Då tok han til å studere og skaffa seg utdanning i informatikk, matematikk og pedagogikk med sikte på å bli lærar, men det vart han ikkje. Gardsdrifta vart lagd om til ammekyr og ungdyr.  
'''Nils Gjermund Østerhus''' (fødd 1958) er i bonde på [[Austerhus]] i [[Flatebygd]]. I tillegg er han engasjert av aetat i arbeid med attføring gjennom [[Setpro]]. Han gjekk landbruksskule i Søgne i 1978-79 og dreiv så garden samstundes som han arbeidde 6-7 år i [[Lie-gruva]]. Han bygde ut garden og dreiv den fram til inntektene i landbruket tok til å stupe i 1996-97. Då tok han til å studere og skaffa seg utdanning i informatikk, matematikk og pedagogikk med sikte på å bli lærar, men det vart han ikkje. Gardsdrifta vart lagd om til ammekyr og ungdyr.  


Politisk hadde han bak seg ein periode i [[Evje og Hornnes kommunestyre]] for Høyre 1983-1987 før han i 2007 vart ordførarkandidat for [[Evje og Hornnes Senterparti]]. Etter valet vart han varaordførar i perioden 2007 til 2011.
Politisk hadde han bak seg ein periode i [[Evje og Hornnes kommunestyre]] for Høyre 1983-1987 før han i 2007 vart ordførarkandidat for [[Evje og Hornnes Senterparti]]. Etter valet vart han varaordførar i perioden 2007 til 2011.

Versjonen frå 5. september 2014 kl. 14:15

Nils Gjermund Østerhus

Nils Gjermund Østerhus (fødd 1958) er i bonde på Austerhus i Flatebygd. I tillegg er han engasjert av aetat i arbeid med attføring gjennom Setpro. Han gjekk landbruksskule i Søgne i 1978-79 og dreiv så garden samstundes som han arbeidde 6-7 år i Lie-gruva. Han bygde ut garden og dreiv den fram til inntektene i landbruket tok til å stupe i 1996-97. Då tok han til å studere og skaffa seg utdanning i informatikk, matematikk og pedagogikk med sikte på å bli lærar, men det vart han ikkje. Gardsdrifta vart lagd om til ammekyr og ungdyr.

Politisk hadde han bak seg ein periode i Evje og Hornnes kommunestyre for Høyre 1983-1987 før han i 2007 vart ordførarkandidat for Evje og Hornnes Senterparti. Etter valet vart han varaordførar i perioden 2007 til 2011.

Kjelde