Søråni (Grendi): Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Orto
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Rettet skrivefeil
Line 1: Line 1:
'''Søråni''' er ei elv i [[Grendi]] i [[Bygland]]. Ho renn nedover dalsida frå [[Surtetjørn]] oppe på heia aust for busetnaden i Grendi. Ved garden Nevesjordet, rett på nedsida av [[Valebjørgvegen]], lagar ho [[Nevesfossen]] i ei trang bekkekløft. Nede på flata, rett aust for [[Grendi skule]], renn Søråni saman med Nordåni. Herfrå og til utlaupet i [[Byglanndsfjorden]] kallast ho [[Landsåni]].
'''Søråni''' er ei elv i [[Grendi]] i [[Bygland]]. Ho renn nedover dalsida frå [[Surtetjørn]] oppe på heia aust for busetnaden i Grendi. Ved garden Nevesjordet, rett på nedsida av [[Valebjørgvegen]], lagar ho [[Nevesfossen]] i ei trang bekkekløft. Nede på flata, rett aust for [[Grendi skule]], renn Søråni saman med Nordåni. Herfrå og til utlaupet i [[Byglandsfjorden]] kallast ho [[Landsåni]].


== Kjelder ==
== Kjelder ==

Versjonen frå 6. oktober 2018 kl. 07:55

Søråni er ei elv i Grendi i Bygland. Ho renn nedover dalsida frå Surtetjørn oppe på heia aust for busetnaden i Grendi. Ved garden Nevesjordet, rett på nedsida av Valebjørgvegen, lagar ho Nevesfossen i ei trang bekkekløft. Nede på flata, rett aust for Grendi skule, renn Søråni saman med Nordåni. Herfrå og til utlaupet i Byglandsfjorden kallast ho Landsåni.

Kjelder