Terrassen Pub: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
Terrassen Pub
 
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Oppdatert etter nedlegging
 
(Éin mellomliggjande versjon av éin annan brukar er ikkje vist)
Line 1: Line 1:
'''Terrassen Pub''' er ein serveringsstad på [[Evje]]. Terrassen Pub ligg like sør for [[Hotel Dølen]]. [[Knut Smeland]] kjøpte Terrassen Pub i mai 2013 av [[Colin Morgan]], som då hadde drive puben i 10 år. Smeland satsar på mat i tillegg til drikke og vil servere tradisjonskost så vel som spesialrettar. Han legg og opp til å ha sjømat på menyen, både sushi, skalldyr og fiskerettar. Opningstida er frå klokka 12 middag til halv to natt.  
'''Terrassen Pub''' var ein serveringsstad på [[Evje]]. Terrassen Pub låg like sør for [[Dølen Hotel]]. [[Knut Smeland]] kjøpte Terrassen Pub i mai 2013 av [[Colin Morgan]], som då hadde drive puben i 10 år. Smeland satsa på mat i tillegg til drikke og serverte tradisjonskost så vel som spesialrettar. Han hadde også sjømat på menyen, både sushi, skalldyr og fiskerettar. Opningstida var variert og strakk seg frå klokka 12 middag til halv to natt, litt etter kva vekedag det var tale om.


==Kjelde==
I 2016 opphørte drifta til Smeland. Han leigde ut lokala til [[Audun Forgard]], som starta opp puben [[Komst]] her.
 
==Kjelder==
*[[Sigurd Haugsgjerd]]: ''-GÅ på puben, og et godt!'' Artikkel i [[Setesdølen nr. 56, 2013]] side 6
*[[Sigurd Haugsgjerd]]: ''-GÅ på puben, og et godt!'' Artikkel i [[Setesdølen nr. 56, 2013]] side 6
==Eksterne lenker==
*[https://www.facebook.com/groups/74666581242/https://www.facebook.com/groups/74666581242/ Terrassen Pub si side på Facebook]


[[Kategori:Næringsliv i Evje og Hornnes]]
[[Kategori:Næringsliv i Evje og Hornnes]]
[[Kategori:Opphør i 2016]]

Siste versjonen frå 12. april 2019 kl. 08:28

Terrassen Pub var ein serveringsstad på Evje. Terrassen Pub låg like sør for Dølen Hotel. Knut Smeland kjøpte Terrassen Pub i mai 2013 av Colin Morgan, som då hadde drive puben i 10 år. Smeland satsa på mat i tillegg til drikke og serverte tradisjonskost så vel som spesialrettar. Han hadde også sjømat på menyen, både sushi, skalldyr og fiskerettar. Opningstida var variert og strakk seg frå klokka 12 middag til halv to natt, litt etter kva vekedag det var tale om.

I 2016 opphørte drifta til Smeland. Han leigde ut lokala til Audun Forgard, som starta opp puben Komst her.

Kjelder

Eksterne lenker