Hopp til innhald

Brelandsvatnet: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Bilde av vatnet
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Rettet skrivefeil
 
(2 mellomversjonar av den same brukaren er ikkje viste)
Line 1: Line 1:
[[Fil:Breland Åseral 021018-2-2.jpg|miniatyr|høyre|Brelandsvatnet [[2. oktober 2018]]. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
[[Fil:Breland Åseral 021018-2-2.jpg|miniatyr|høyre|Brelandsvatnet [[2. oktober 2018]]. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
'''Brelandsvatnet''' ligg nede i dalbotnen, på [[Breland (Åseral gnr. 6)|Breland]], sør for [[Ljosland]] i [[Åseral]]. Busetnaden på Breland ligg ved den nord-austre enden av vatnet.
'''Brelandsvatnet''' ligg nede i dalbotnen, på [[Breland (Åseral gnr. 6)|Breland]], sør for [[Ljosland]] i [[Åseral]]. [[Fylkesveg 352 (Vest-Agder)|Fv-352]] mellom Kyrkjebygda og Ljosland går langs austre breidda av vatnet. Busetnaden på Breland ligg ved den nord-austre enden av vatnet.


== Kjelder ==
== Kjelder ==


== Kart ==
== Kart ==
{{#display_map: 58.73153013650341,7.38975611585272~Brelandsvatnet Åseral}}


[[Kategori:Vatn i Åseral]]
[[Kategori:Vatn i Åseral]]

Siste versjonen frå 26. desember 2018 kl. 21:59

Brelandsvatnet 2. oktober 2018.

Brelandsvatnet ligg nede i dalbotnen, på Breland, sør for Ljosland i Åseral. Fv-352 mellom Kyrkjebygda og Ljosland går langs austre breidda av vatnet. Busetnaden på Breland ligg ved den nord-austre enden av vatnet.

Kjelder

Kart

Laster kart ...