Stangeråstjønn: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Stangeråstjønn
 
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Kart
 
(2 mellomversjonar av den same brukaren er ikkje viste)
Line 1: Line 1:
'''Stangeråstjønn''' er eit lite vatn på heia (407 moh.) rett sør for [[Stangeråsen]] på [[Tveit i Hornnes|Tveit]] i [[Hornnes]] vest i {{Evje og Hornnes kommune]]. Det går [[Stangeråsvegen|skogsbilveg]] inn til tjønna frå [[Fylkesveg 42]] ([[Sveindalsvegen]]). Rundt tjønna er det mange fritidsbustader.
[[Fil:Stangeråstjønn Hornnes 080715.jpg|miniatyr|høyre|"Den blå timen". Kveld ved Stangeråstjønn [[8. juli 2015]]. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
'''Stangeråstjønn''' er eit lite vatn på heia (407 moh.) rett sør for [[Stangeråsen]] på [[Tveit i Hornnes|Tveit]] i [[Hornnes]] vest i [[Evje og Hornnes kommune]]. Det går [[Stangeråsvegen|skogsbilveg]] inn til tjønna frå [[Fylkesveg 42]] ([[Sveindalsvegen]]). Rundt tjønna er det mange fritidsbustader.
 
Ut av Stangeråstjønna og ned i [[Murtetjønn]] renn [[Stangeråsbekken]].
 
== Kart ==
{{kart|58.52640618201351,7.666625396814197~Stangeråstjønn Hornnes}}


[[Kategori:Vatn i Evje og Hornnes]]
[[Kategori:Vatn i Evje og Hornnes]]

Siste versjonen frå 10. juli 2015 kl. 12:23

"Den blå timen". Kveld ved Stangeråstjønn 8. juli 2015.

Stangeråstjønn er eit lite vatn på heia (407 moh.) rett sør for StangeråsenTveit i Hornnes vest i Evje og Hornnes kommune. Det går skogsbilveg inn til tjønna frå Fylkesveg 42 (Sveindalsvegen). Rundt tjønna er det mange fritidsbustader.

Ut av Stangeråstjønna og ned i Murtetjønn renn Stangeråsbekken.

Kart

Laster kart ...