Hopp til innhald

Lyklebekk: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Ny side
 
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Rettet tegnsetting i bildetekst
 
(3 mellomversjonar av den same brukaren er ikkje viste)
Line 1: Line 1:
'''Lyklebekk''' renn like sør for [[Kåvåne]] på Nomeland i [[Hylestad]] og ut i [[Otra]] i [[Uppstadia]]. Bekken kjem frå området oppe ved [[Den tykke nausen]]. Han er omtalt i segn frå før Svartedauden.
[[Fil:Lyklebekk Nomeland Hylestad 191225 (2).jpg|mini|høgre|Lyklebekk rett nord for det svære steinbrotet i [[Nomelandskleiva]] [[19. desember 2025]]. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
'''Lyklebekk''' renn like sør for [[Kåvåne]] på Nomeland i [[Hylestad]] og ut i [[Otra]] i [[Uppstadia]]. Bekken kjem frå området oppe ved [[Den tykke nausen]]. Han er omtalt i segn frå Svartedauden.


== Kjelder ==
== Kjelder ==
Line 5: Line 6:


== Kart ==
== Kart ==
{{#display_map: 59.130009603217175,7.513257853495934~Lyklebekk Hylestad}}


[[Kategori:Elver i Valle]]
[[Kategori:Elver i Valle]]
[[Kategori:Hylestad]]
[[Kategori:Hylestad]]
[[Kategori:Otra]]
[[Kategori:Otra]]

Siste versjonen frå 20. desember 2025 kl. 06:44

Lyklebekk rett nord for det svære steinbrotet i Nomelandskleiva 19. desember 2025.

Lyklebekk renn like sør for Kåvåne på Nomeland i Hylestad og ut i Otra i Uppstadia. Bekken kjem frå området oppe ved Den tykke nausen. Han er omtalt i segn frå Svartedauden.

Kjelder

  • Norgeskart.no

Kart

Laster kart ...