Hovdetun: Skilnad mellom versjonar
Hopp til navigering
Hopp til søk
Hovdetun |
s Lagt til en kategori |
||
| (2 mellomversjonar av den same brukaren er ikkje viste) | |||
| Line 1: | Line 1: | ||
[[Fil:Hovdetun 120518.jpg|miniatyr|høyre|Hovdetun [[12. mai 2018]]. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]] | |||
[[Fil:Hovdetun.jpg|thumb|Arkitekten si teikning av bygget]] | [[Fil:Hovdetun.jpg|thumb|Arkitekten si teikning av bygget]] | ||
'''Hovdetun''' er sentrumsbygget på [[Hovden]]. Bygget, som stod ferdig i juni 2007, inneheld forretningar, kontor, bank, kaffibar og turistinformasjon. Under Hovdetun og vidare under [[riksveg 9]] og [[Hovden Vy]] er det parkeringskjellar med plass til 130 bilar. Det oppgang til både Hovdetun og dei andre forretningane i sentrum frå parkeringshuset. | '''Hovdetun''' er sentrumsbygget på [[Hovden]]. Bygget, som stod ferdig i juni 2007, inneheld forretningar, kontor, bank, kaffibar og turistinformasjon. Under Hovdetun og vidare under [[riksveg 9]] og [[Hovden Vy]] er det parkeringskjellar med plass til 130 bilar. Det oppgang til både Hovdetun og dei andre forretningane i sentrum frå parkeringshuset. | ||
| Line 8: | Line 9: | ||
[[Kategori:Bygninger i Bykle]] | [[Kategori:Bygninger i Bykle]] | ||
[[Kategori:Næringsliv i Bykle]] | |||
[[Kategori:Hovden]] | |||
. | . | ||
Siste versjonen frå 7. februar 2020 kl. 10:40

Foto: Geir Daasvatn

Hovdetun er sentrumsbygget på Hovden. Bygget, som stod ferdig i juni 2007, inneheld forretningar, kontor, bank, kaffibar og turistinformasjon. Under Hovdetun og vidare under riksveg 9 og Hovden Vy er det parkeringskjellar med plass til 130 bilar. Det oppgang til både Hovdetun og dei andre forretningane i sentrum frå parkeringshuset.
Bykle og Hovden Vekst sto for byggeprosjektet. Arkitektar var Hille Melbye Arkitekter i Oslo. Bykle kommune har det tekniske driftsansvaret for bygget.
Kjelder
.