Hopp til innhald

Setesdal bygningsvernsenter: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Lagt til et par kategorier
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Småpuss
Line 1: Line 1:
'''Setesdal bygningsvernsenter''' har lokaler i tilknytning til [[Setesdalsmuseet]] på [[Rysstad]], og er et samarbeid mellom Agder fylkeskommune og Setesdalsmuseet. Satsinga her er i første rekke knytta til å ta vare på den rike bygningskulturen i [[Setesdal]]. Senteret arbeider med rådgivning ovafor huseigarar og handverkarar. Det vil også arbeides med  tilskotsforvaltning på freda og verneverdige bygningar.  
'''Setesdal bygningsvernsenter''' arbeider med restaurering av verneverdige og freda bygninger. Dei hjelper huseigarar og handtverkarar med utarbeiding av tilskotssøknadar, kostnadsoverslag og driv generell rådgiving. Bygningsvernsenteret har lokaler i tilknytning til [[Setesdalsmuseet]] på [[Rysstad]], og er et samarbeid mellom Agder fylkeskommune og Setesdalsmuseet. Målet er å ta vare på den rike bygningskulturen i [[Setesdal]].  


Bygningsvernsenteret har ein eigen hall til istandsetting av bygningar. Senteret har også knyttet til seg dyktige handverarar som kan hjelpe med rådgivning. Det er ei målsetting å bli eit kompetansesenter for mellomalderbygningar i regionen.
Bygningsvernsenteret har ein eigen hall til istandsetting av bygningar. Senteret har også knyttet til seg dyktige handtverarar som kan hjelpe med rådgivning. Det er ei målsetting å bli eit kompetansesenter for mellomalderbygningar i regionen.


== Kjelder ==
== Kjelder ==

Versjonen frå 28. april 2020 kl. 07:59

Setesdal bygningsvernsenter arbeider med restaurering av verneverdige og freda bygninger. Dei hjelper huseigarar og handtverkarar med utarbeiding av tilskotssøknadar, kostnadsoverslag og driv generell rådgiving. Bygningsvernsenteret har lokaler i tilknytning til SetesdalsmuseetRysstad, og er et samarbeid mellom Agder fylkeskommune og Setesdalsmuseet. Målet er å ta vare på den rike bygningskulturen i Setesdal.

Bygningsvernsenteret har ein eigen hall til istandsetting av bygningar. Senteret har også knyttet til seg dyktige handtverarar som kan hjelpe med rådgivning. Det er ei målsetting å bli eit kompetansesenter for mellomalderbygningar i regionen.

Kjelder

Eksterne lenker